دبیرستان پسرانه جهان دانش (دوره دوم)
پنج‌شنبه : ۰۱/۰۱/۹۸

لغت نامه
 

 
 
   
 
 
از رشته قبولی خود ناراضی هستید؟ کارنامه سبز به کمک شما می‌‌آید

ممکن است برخی از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، از نتیجه انتخاب رشته خود ناراضی بوده یا بر خلاف تأکیداتی که درانتخاب رشته هوشمندانه داشته‌ایم، به یکی از رشته‌هایی که پایین‌تر از کدرشته قبولی‌شان است، علاقه بیشتری داشته باشند.

برای این دسته از داوطلبین کارنامه سبز راهگشای مناسبی است.


معرفی رشته دانشگاهی فیزیوتراپی

مقدمه

رشته فیزیوتراپی را می‌توان به کارگیری عواملی مانند گرما، سرما، نور، الکتریسیته و تمرینات و حرکات مختلف ورزشی در جهت کمک به درمان و بهبود یا بازگرداندن نیروی کار اعضای بدن و هدایت بیمار برای استفاده از توانایی‌های باقیمانده تعریف نمود. کاربردهای این رشته بسیار گسترده است و تقریبا درصد زیادی از بیماری‌ها به فیزیوتراپی نیاز دارند. شخص فیزیوتراپیست با ارائه راهکارهایی به اصلاح و بهبود مشکلات غیرطبیعی بیماران، پرداخته و با انجام اعمالی مانند ورزش و تمرین دادن، استراحت مطلق، آب‌درمانی و … برنامه درمانی آنها را پیش می‌برد


معرفی رشته پرستاری

 دانشجوی پرستاری باید عاشق انسان و انسانیت باشد تا بتواند در شرایط سخت و بحرانی حتی زمانی که خسته است یا آمادگی جسمی و روحی لازم را ندراد، به دیگران کمک کند. همچنین باید فردی منظم و دقیق باشد. از لحاظ درسی نیز لازم است که به زیست‌شناسی، شیمی و زبان انگلیسی مسلط باشد ..

 از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد تا به یاری دید قوی بتواند کارهای ظریف و دقیق پرستاری را بخوبی انجام دهد. همچنین اطلاعات عمومی خوب در زمینه پزشکی نیز برای یک پرستار ضروری است ..و در کل یک پرستار باید علاوه بر دانش لازم، از آمادگی روحی و روانی، صبر و حوصله، روابط عمومی خوب، قدرت تجزیه و تحلیل بالا، سرعت عمل و آمادگی روحی و روانی برخوردار باشد.


نمایندگی آزمونهای سراسری گاج مهاباد

ژنتیک به زبان ساده (دانلود کنید)
ژنتیک به زبان ساده (دانلود کنید)

جهت دریافت فایل PDF کتاب درسی کلیک کنید.
 
   
 
 
  صبح و شب امتحان چی بخوریم؟  
 
 
 
متخصصان تغذیه  می‌گویند: «برای موفقیت در امتحان، درس خواندن كافی نیست و باید رژیم غذایی مناسبی هم داشته باشید.»
خیلی از دانش آموزان خیال می‌كنند دلیل این كه بلافاصله پس از نشستن سر جلسه امتحان به‌رغم خواب كافی در شب قبل، احساس خواب‌آلودگی می‌كنند، اضطراب است در حالی كه دلیل واقعی این حالت شاید مصرف زیاد كربوهیدرات‌ها باشد.  خوردن غذاهای حاوی كربوهیدرات می‌تواند موجب خواب‌آلودگی دانش آموزان هنگام آزمون میشود.
كربوهیدرات‌ها به زبان ساده قندها یا تركیبات پیچیده‌تری مانند نشاسته‌ها هستند كه از اتصال چندین گروه قندی تشكیل شده‌اند و منابع غذایی مناسب برای تامین انرژی بدن به حساب می‌آیند و بر همین اساس خیلی‌ها پیش از آزمون تصمیم می‌گیرند صبحانه‌ای غنی از كربوهیدرات و شامل قند و شكر داشته باشند و حتی برخی برای كسب انرژی بیشتر از برنج به عنوان صبحانه استفاده می‌كنند! 
اگرچه مصرف این موادغذایی در تامین قند خون مفید هستند، مصرف آنها پیش از امتحان موجب كاهش كارایی مغز می‌شود.

صبح امتحان چی بخوریم؟

 

 

 

 مصرف یك صبحانه خوب و كامل می‌تواند 20 تا 25 درصد انرژی مورد نیاز بدن را در روز تامین كند و از آنجا كه بیشتر امتحانات صبح‌ برگزار می‌شوند، اهمیت این وعده غذایی هم بیشتر می‌شود.

 

 

 

د میزان كربوهیدرات در وعده صبحانه باید كم شود، اما موافق حذف كامل آن نیستیم زیرا در این صورت با افت قند خون مواجه می‌شوید. با این حال به دانشجویان و دانش‌آموزان توصیه می‌كنیم پیش از امتحان، علاوه بر مصرف كربوهیدرات، مواد غذایی حاوی پروتئین را نیز در وعده صبحانه بگنجانند و توضیح می‌دهد: تخم‌‌مرغ آب‌پز و پنیر كم‌‌چرب ازجمله مواد غذایی حاوی پروتئین هستند كه می‌توان در وعده صبحانه از آنها استفاده كرد.

 

شب امتحان چی بخوریم؟

 

 

 

 به دانشجویان و دانش‌آموزان پیشنهاد می شود برای داشتن خواب راحت در شب قبل از امتحان، یك لیوان شیر گرم پیش از خواب میل كنند و از مصرف قهوه، چای یا نوشابه گازدار كولا از حدود 6 ساعت قبل از خواب پرهیز كنند و در میان‌وعده آخر شب پیش از امتحان برای كاهش اضطراب و داشتن خوابی راحت از مواد غذایی مانند لوبیا، سویا، موز، تخم‌مرغ، گردو، شیر و لبنیات استفاده كنند.

 
   
 
 
  پیام مدیر  
 
 

دوست خوب غمها را از بین نمیبرد اما کمک میکند، باوجود غمها محکم بایستیم ،درست مثل چتر خوب که باران را متوقف نمی کند، اما کمک میکند آسوده زیر باران قدم بزنیم .....

ویکتور هوگو

 

 
   
 
 
  تازه ترین اخبار خبرگزاری ها  
 
 
بیشتر ...
 
   
 
 
   
 
 
 
   
 
 
       
 
 
 
   
 
 
  نظر سنجی  
 
 

 
   
 
  تعداد بازدیدکنندگان
امروز
دیروز
ماه جاری
امسال
مجموع
 
  ارتباط با مدیر دبیرستان
گیرنده
 
نقشه سایت